Mateřská škola při nemocnici

   S úsměvem jde všechno lépe. Nestojí nic a přináší mnoho. Nebojte se vstoupit do naší mateřské školy, kterou Vám tímto představujeme.

   V mateřské škole při nemocnici pracuje s předškolními dětmi jedna učitelka.
Do třídy bývají zařazovány děti s různými zdravotními problémy na základě doporučení ošetřujícího lékaře. S mnohými dětmi přicházejí do nemocnice rodiče, kteří se v případě zájmu také účastní předškolního vzdělávání. Pro mnohé z nich je to první možnost pobytu v kolektivu.
   Hlavním cílem mateřské školy je vytvoření optimálních podmínek potřebných k adaptaci na prostředí nemocnice a léčebné procedury a pro přirozený osobní rozvoj dětí.
   Mezi hlavní úkoly patří snaha o maximální zpříjemnění pobytu dítěte v nemocnici. Děti mohou získat nové poznatky v návaznosti na Školní vzdělávací program, s příznačným názvem: „Hrajeme si, učíme se, poznáváme – každý den“. Program je připravován tak, aby respektoval individuální zvláštnosti dětí a rozvíjel jejich schopnosti. Nejdůležitější formou práce v naší škole je hra.Využíváme ji v souvislosti s léčbou dětí a s vysvětlováním vyšetřujících a operačních zákroků.V tom nám pomáhají dva hadroví panáčci, Jeníček a Mařenka, a fotoalbum zákroků.

   Zaměstnání probíhá v herně, na pokojích s izolací nebo přímo u lůžka. Děti se rády zapojují do výtvarných a praktických činností, her a soutěží, didaktických a námětových her. Pro děti máme mnoho krásných hraček, zajímavých knih a zábavných her.Využíváme také dva počítače s vhodnými programy pro děti různých věkových kategorií, internet, video a televizi. Na internetových stránkách www.alik.cz si děti mohou popovídat s dětmi v jiných nemocnicích.
   Po skončení provozu školy se děti předávají do péče zdravotníků nebo rodičů. Naší snahou je vytvoření příjemného prostředí a zklidňující atmosféry, což přispívá k úspěšné léčbě a dobrému psychickému stavu dětí.

Provoz mateřské školy při nemocnici

Po
8.00 - 12.45
14.00 - 16.15
Út
8.00 - 12.45
14.00 - 16.15
St
8.00 - 13.00
Čt
8.00 - 12.45
14.00 - 16.15
8.00 - 13.00